איפה קונים אייפד?

 

רכישה:
ניתן לרכוש את האייפד בארה"ב בביקור פיזי חנויות אפל. ישנו כרגע מחסור זמני ברוב החנויות ובעיקר לדגם הסלולרי.
החל מסוף מאי ניתן יהיה לרכוש את האייפד גם במספר מדינות באירופה.


מיסים:
על רכישה בארה"ב יש מס קניה מעבר למחיר שאפל מפרסמת. מס זה שונה ממדינה למדינה ולעיתים גם בין ערים. במקומות היקרים, ניו יורק, לוס אנג'לס הוא מגיע לבערך 9%.
את המס הזה לא ניתן לקבל בחזרה גם אם יצאת מתחום המדינה בה רכשת.
באירופה ניתן לקבל החזר מע"מ שנע סביב 20% ברוב מדינות האחוד. לשם כך יש לדרוש בעת הקניה למלא בחנות טופס החזר מע"מ. לאחר מכן להציג בשדה התעופה או מעבר הגבול את המוצר ולמלא טופס מתאים במכס המקומי. לאחר מכן מקבלים בדלפק בשדה התעופה חלק מהסכום בחזרה בניכוי עמלה. זה מגיע לבערך 14% שחוזר אליכם. ישנו גם נוהל אחר בו לאחר ההחתמה אתם שולחים את הטופס (מישראל) בדואר לחנות בה רכשתם והם מעבירים לכם החזר מע"מ, זה לוקח כמה חודשים אך ישאיר לכם ביד יותר כסף.


יבוא לישראל:
מותר לייבא אייפד אחד בודד לאדם בעת מעבר בנתב"ג. (אגב, אדם נחשב מגיל שנתיים). לעומת זאת, יש להצהיר עליו במכס במסלול האדום ולהציג קבלה. כך תשלמו 16% מע"מ בלבד. (למכשיר wifi )
מי שינסה לעבור בירוק וייתפס ישלם כפל כלומר 32% מערך המכשיר.


יבוא בדואר:
מותר לייבא אייפד בודד בדואר. יש לשלם עליו מע"מ של 16% כמו ביבוא בנתב"ג. הבעיה העיקרית היא למצוא מי שישלח לכם בארה"ב. כרגע אפל ארה"ב לא שולחים לכתובות של משלחים כמו מאסטופ. ישנן חברות אחרות שכן מוכנות לעשות זאת, חפשו בגוגל macmall
שימו לב שביבוא בדואר המע"מ חל על המחיר הכולל בתוכו גם את עלות המשלוח כך שאם למשל קניתם מכשיר ב500 $ והוספתם 40$ מס אמריקאי והשילוח לארץ עלה 80$ הרי המע"מ יחול על 500+40 +80 בניגוד ליבוא אישי בנתבג שם הוא יחול על עלות המכשיר.


יבוא של אייפד 3g :
בניגוד לכתוב למעלה, על אייפד 3g יש מכס נוסף על יבוא מכשיר סלולרי. נכון להיום מדובר על 33.4% מעלות המוצר. שימו לב שכרגע אין עדיין למכשיר אישור סוג רשמי אך נכון לכתיבת שורות אלו יש אישור מהמכס להביא מכשירי אייפד ביבוא מסחרי וככל הנראה גם בעיה זו נפתרה.

מיקרו סים:
עד שחברות הסלולר יביאו כזה ניתן ב2 דקות עבודה עם מספריים לחתוך סים קיים ולקבל גלישה סלולרית ללא בעיה מיוחדת.

 

מקור: http://www.iphones.co.il