עוד התאבדות במפעל בו מיצרים את האייפד
בני אוקון 27/05/2010 14:57
ושוב, מקרי ההתאבדות במפעלים יצור טכנולוגיה עילית ממשיכים לנסוק. והפעפ: התאבדות נוספת במפעל יצור האייפד
לא להתאבד! בפקודה

שכיחות מקרי התאבדויות באזור התעשייה שבדרומה של סין נסקה השנה בהשוואה לשנה הקודמת והיום הצטרף לעובדים שקצו בעבודתם ושלחו יד בנפשם פועל ביצרנית רכיבי האייפד פוקסקון שלא יכול עוד לשאת את הלחץ בעבודה ושלח יד לנפשו בקפיצה מגובה רב.
המקרה ארע שעות מספר לאחר ביקורם של מנהלי החברה ויושב הראש שלה במפעל. "ביקורת על טיב עבודתו שהושמעה בפניו בעקבות ביקור זה היה הזרז למעשהו הקיצוני" - אמרו חברת במפעל. האירוניה היא שביקור צוות המנהלים במפעל ומסיבת העיתונים שערכו בעקבותיו היו בעקבות תרעומת כללית  וצבר תלונות על ה"לחץ הבלתי אנושי שהחברה מעסיקה בה את עובדיה".
בעקבות ההתאבדות ה12 במספר הודיעה ההנהלה כי תחקור את נסיבותיה ו"בהקשר למקרים הקודמים לא הוכח קשר בין ההתאבדויות לאופי העסקתם של העובדים ולא נמצא ממצא שיוכיח כי הדרישות מהעובדים בפוקסקון קשים יותר ממפעלים דומים בסין".
"החברה ואני בראשה מביעים את תנחומינו הכנים לציבור כולו, ולכל עובדינו המסורים ומשפחותיהם. לא הייתה לנו שום דרך למנוע את  ההתאבדויות", אמר יו"ר החברה במסיבת העיתונאים . "האם זה יקרה שוב? מקווה מאוד ומתפלל שלא. אנו נעשה הכול כדי שטרגדיות כאלה לא יארעו שוב".
ובינתיים מדווח העיתון "סידני מורנינג הראלד" כי פוקסקון דורשת מעובדיה לחתום על התחייבות לפיה לא יתאבדו. עובדים במפעל התלוננו כי נדרשו לעמוד ללא תזוזה ובלי מנוחה במשך שמונה שעות במהלך העבודה. "סידני מורנינג הראלד" ציטט את אחד מהם, אשר אמר כי הוא "חש שיש לי חיים ריקים, ושאני עובד כמו מכונה".
חברות הטכנולוגיה העולמיים המשתמשים בשירותי החברה היצרנית, כמו APPLE, HP, ו DEL, הודיעו על חקירה מטעמם שתבחן את מידת נכונותם של התלונות. "בידנו כמה קובלנות והם במהלך חקירה אינטנסיבית" - הודה דובר מטעמם של החברות -"ובמידה ותהיה התקדמות נפרסם את מסקנותינו ולא נהסס להפסיק את התקשרותנו עם פוקסקון".
ובינתיים העובדים ממשיכים לקפוץ וצרכני טכנולוגיה העלית נהנים מעבודתם.

שלח תגובה
לפוסט זה 2 תגובות
1 אייפד ישראל? למה האתר הזה לא מעודכן?
21/06/2011 23:46 זיו
 

2 למה לעזאזל האתר הזה תקוע ולא מתעדכן?!
13/08/2011 21:42 צוקי