מכירות מוקדמות של האייפדים ועדכון למקבוק אייר
אייפד ישראל 17/05/2010 10:00
בשבוע שעבר אפל החלה במכירות המוקדמות של האייפדים ב-9 המדינות הראשונות שיקבלו את האייפד מרחבי העולם. במקביל שמועות על עדכון למחשבי המקבוק אייר צצות ברשת.
לאחרונה אפל הציגה דגמים חדשים ומשופרים של מחשבי המקבוק פרו שלה ומחשב המקבוק הלבן גם קיבל עדכון חומרה משמעותי בחודש אוקטובר האחרון. כעת נראה שהיחיד שהוזנח הוא המקבוק אייר שעדיין לא קיבל שדרוג חומרה. שמועה חדשה שמקורה באוסטרליה טוענת שהמקבוק אייר צפוי להתעדכן במהלך השבוע. אותו המקור האוסטרלי לשמועה היה גם הראשון לדווח על עדכוני החומרה של דגמי המקבוק פרו כשבוע לפני שהם התרחשו כאשר הוא משך את תשומת הלב למספרי הדגמים החדשים במערכת המלאי של אפל. הדיווח האוסטרלי מציין כי התגלתה כמות של כמה אלפי מכשירים חדשים שמקודדים במלאי החברה תחת "MC516LL/A K87 BETTER BTR-USA".

אבל כאשר מסתכלים על מפת הדרכים של אינטל ועל הקונפיגורציה של מחשבי אפל אפשר להבין שהעדכון צפוי בקרוב אבל ככל הנראה לא בשבוע הקרוב... המחסום הראשון להגעת מעבדים מסדרת ה- Arrandale הוא צריכת ההספק. אומנם מעבדי ה- i5/i7 החסכוניים (low power) הנוכחיים מגיעים עם צריכת הספק של 18W שזה וואט אחד מעל לצריכת ההספק של מעבדי ה- Core 2 Duo שמגיעים כיום במחשבי המקבוק אייר אבל המעבדים הללו מגיעים עם מהירויות של 1.06Ghz או 1.2Ghz ואפילו עם שיפורי ארכיטקטורה הם לא ישתוו למעבדי ה- Core 2 Duo שמגיעים במהירויות של 1.86Ghz או 2.13Ghz (מלבד למספר מצומצם של העמסת multithread).

המחסום השני הוא גודל אריזת המעבד. מעבדי ה- i5/i7 מגיעים עם גודל של 952 מ"מ^2 שהם קטנים ממרבית מעבדי ה- Core 2 Duo אבל הם גדולים כמעט פי- 2 מהמעבדים המיוחדים והאקסטרא קטנים שאינטל פיתחה עבור אפל למחשבי המקבוק אייר. ההסתפקות במעבדים גדולים יותר אולי היה יכול להיות טוב עבור אפל אילו היא הייתה מסתפקת במעבד הגרפי המובנה של אינטל אבל כפי שאפשר לראות מעדכוני החומרה של מחשבי המקבוק פרו אפשר לראות שאפל לא מסתמכת על המעבדים הגרפיים של אינטל והיא מעדיפה להשתמש במעבדים של Nvidia. כך שלא רק שאפל תצטרך להכניס למחשבי המקבוק אייר מעבד גדול יותר (פי 2) אלא היא גם תצטרך למצוא דרך לדחוף פנימה מעבד גרפי וברור לכולם ששטח במחשב דק כמו האייר הוא מצרך יקר.

אינטל ציינה שהיא תשיק מעבדי Arrandale שמיועדים במיוחד למגזר הניידים האולטרא דקים במהלך הקיץ וכעת היא לא מציגה עוד מידע בנושא. יתכן וחלק מהמעבדים הללו יגיעו באריזה קטנה יותר או אולי בלי המעבד הגרפי המובנה. בהשקת האייר אפל קיבלה יתרון כאשר היא זכתה לקבל את המעבדים שפותחו באופן מיוחד מאינטל לפני שאר החברות בתחום אבל לפי הקשיים של אינטל באספקת מעבדי ה- Arrandale לא נראה שזה גם יהיה המצב כעת. מה שכן אם אפל אכן תציג עדכון למחשבי האייר בתקופה הקרובה הוא סביר להניח יהיה בתחום המעבד הגרפי, כאשר אפל תחליף את ה- 9400M שמשמש היום את מחשבי האייר ב- GeForce 320M המשופר יותר וכן אפשרויות של כונני SSD ו/או סוללה משופרת.
הפתעה! ביפן האייפד 3G מגיע נעול

המכירות המוקדמות לאייפד ב- 9 המדינות שיזכו לקבל את הטבלט של אפל ראשונות מחוץ לגבולות ארה"ב, התחילו אתמול כשבועיים וחצי לפני הגעתו של האייפד ל: גרמניה, צרפת, אנגליה, ספרד, אוסטרליה, איטליה, קנדה, יפן ושוויץ ב- 28 לחודש וחלק מחברות הסלולר המקומיות כבר החלו להציג את חבילות הגלישה שהן מציעות למכשיר.

אולם שאפל הציגה את האייפד היא ציינה שדגמי ה- 3G לא יגיעו נעולים. ובכן לכל כלל יש יוצא מן הכלל ויתכן ואנחנו נראה לא מעט יוצאי מהכלל שכאלה. 8 מתוך 9 המדינות הללו יקבלו את האייפד 3G פתוח לשימוש עם כל סים אבל יפן לא. לפי נראה מכשיר האייפד היפני בתצורת ה- 3G יהיה נעול לחברת הסלולר Softbank Mobile השותפה של אפל למכירת האייפון ביפן. הדבר היחיד שמרתיע בעניין הוא שעובדה שיתכן מאוד והדבר יהפוך לתקדים בחלק מהמדינות ולמרות שפה בארץ חברות הסלולר חייבות לאפשר פתיחה של המוצרים שלהן לסימפרי בעלות סמלית, עדיין זה מיותר.

 

מקור: iphones.co.il.

שלח תגובה
לפוסט זה 0 תגובות