8 דברים שהאייפד מנצח בהם את האייפון
אייפדיסט 17/05/2010 09:51
כשהאייפד הוצג הרבה מאוד מבקרים טענו שמדובר באייפון/טאץ' מגודל ולא מעבר. אבל כשהמכשיר עבר את מכירות המיליון תוך פחות מחודש כנראה שיש משהו שהופך את החוויה לשונה. ‏
כשסטיב ג'ובס הציג את האייפד באירוע ינואר הוא הגדיר באופן ברור כיצד המכשיר הזה יוצר נישה חדשה שנמצאת בין האייפון לבין המקבוק ושהמטרה של אייפד היא לא להחליף לגמרי אף אחד מהמוצרים הללו אלא להיות מעין תחליף למחשבי הנטבוק שהפכו להיות פופולריים מאוד בשנים האחרונות. למרות זאת היו הרבה מאוד מקטרגים על המכשיר (ועדיין יש) שטוענים שהאייפד הוא לא יותר מאשר אייפוד טאץ' מגודל מאחר ומערכת ההפעלה זהה, האפליקציות מהאפסטור זהות ועוד.

העניין הוא שכשמסתכלים מעבר לחומרה מגלים חווית שימוש שונה לגמרי שטמונה בעיקר בזכות המסך הגדול ואחרי התנסות אפשר בקלות להבחין במספר מקרים בהם אייפד פשוט מספק חווית שימוש טובה יותר מאשר האייפון:
1. חווית גלישה טובה יותר
אם עברתם את גיל 40, הסיכויים טובים שהמסך הגדול יותר של האייפד ישנה את חווית הגלישה שלכם. לקרוא משהו ממסך האייפון מכביד על העיניים, במיוחד עבור משתמשים שהראייה שלהם כבר לא 6-6 (או מעולם לא הייתה). אבל אתם לא חייבים להיות גריאטרים כדי להעריך את חווית הגלישה הטובה יותר שהאייפד מציע, מסך האייפד ברזולוציה החלקה, מעשיר את הרשת שנגלית ומאפשר לכם לראות יותר מהעמוד שאתם גולשים בו מאשר האייפון.

2. חווית קריאה טובה יותר
עם הזמן האייפון הפך להיות מעין קורא ספרים אלקטרוני עם אפליקציות כמו הקינדל ו- Stanza שהביאו לאייפון חנויות ספרים מקוונות. זאת עוד לפני העובדה שבגרסה 4.0 אפל מביאה לאייפון ולטאץ' את חנות הספרים המקוונת שלה - iBooks. אבל בדיוק כמו בנושא הגלישה ברשת חווית קריאת הספרים עם האייפד היא טובה יותר עשרות מונים וגם פה זה בגלל המסך הגדול והנוח שמאפשר לכם לקרוא בנוחות ממש כמו ספר רגיל מבלי לאמץ את העיניים יותר מדי (בלי להתייחס לנושא ה- LCD אל מול ה- E-ink).
3. חווית וידאו טובה יותר
בזמן האחרון אני שם לב ליותר ויותר רכבים בכביש שיש להם בחלק האחורי מסכי LCD שנועדו להשקיט את הילדים במהלך נסיעות. ובכן בוקר טוב! האייפד הוא פשוט מעולה עבור זה בניגוד לאייפון המסך הגדול משחרר אתכם מהצורך לחבר אביזרים חיצוניים לאייפון שמאפשרים להציג את תכני הוידאו (סרטים או סרטונים או סדרות או כל דבר אחר) על מסך גדול יותר ונוח יותר. אגב לא רק הילדים נהנים (וגם אתם משקט) אלא ניתן להשתמש באייפד גם במהלך אימון על הליכון לצפיית סרטים ואין ספק שבכל אחד מהמקרים הללו חווית הצפייה טובה יותר מזו שהאייפון מספק.

4. מחשב נייד קליל בשימוש ביתי
האייפד והאביזרים הייעודיים שלו הופכים את הטבלט של אפל למכשיר רבגוני מאוד במיוחד בשימוש קליל. אפשר להניח אותו במטבח או בסלון/חדר אורחים והוא יכול לשמש בין רגע או כחלון גישה מהיר לרשת או בשימוש עם אביזרים פריפריאליים כמו מקלדת אלחוטית או רמקולים למערכת מדיה חביבה (סאונד/וידאו) ואפילו עבור שימוש משרדי קליל עם המקלדת החיצונית.

5. מחשב נייד קליל לשימוש חיצוני
במידה ואתם רוצים לבצע מספר פעולות מחוץ למשרד/עבודה האייפד מתגלה כמכשיר נוח הרבה יותר מאשר האייפון. בין אם בשימוש במקלדת חיצונית או במקלדת הוירטואלית שלו האייפד נוח הרבה יותר לבצע פעולות כמו: עדכון גליון אלקטרוני, כתיבת מייל או יצירת מצגת. ולמרות שבגרסה 4.0 האייפון גם יקבל תמיכה בשימוש במקלדות חיצוניות (באופן רשמי) עדיין המסך הקטן של האייפון מקשה על שימוש נוח ביחס לאייפד. שימו לב שמדובר ביתרונות של האייפד אל מול האייפון ועדיין האייפד לא יכול להחליף מחשב נייד בצורה מלאה עבור שימושים משרדיים בין אם אתם בתוך המשרד או מחוצה לו.

6. חיבור קבוע
יש הרבה מאוד מקומות (מוזיאונים, קיוסקים ואוד) בהם אפשר למצוא מסכי LCD מוטמעים בקיר או בדלפקים שמציגים מידע בצורה כזו או אחרת. האייפד הוא מכשיר מושלם עבור זה וקל מאוד לראות שלמרות שגם את האייפון אפשר להטמיע בצורה שכזו ההבדלים ברורים לטובת האייפד. למרות ש- 2 המכשירים מספקים את אותם הפיצ'רים בצורה יבשה חווית השימוש באייפד לכל אותם הדברים פשוט טובה יותר וכן זה בעיקר בזכות המסך הגדול יותר.

7. חווית משחק של מספר שחקנים
האייפון וגם הטאץ' מספקים חווית משחק מעולה במיוחד עבור משחקי casual וגם עבור משחקים מתקדמים יותר. אבל יש מספר משחקים באפסטור שהם דווקא מיועדים ליותר משחקן אחד כמו למשל מונופול או משחקי ההוקי אוויר. עם האייפון (או הטאץ' לצורך העניין) המשחקים הללו מאבדים לא מעט מהטעם שלהם מאחר והמסך הקטן מקשה לשחק במשחק בצורה נוחה וכיפית ואחרי מספר פעמים החוויה מחמיצה. האייפד לעומת זאת הופך את העניין להרבה יותר מהנה וכיפי ואפשר פשוט להניח את האייפד על הרצפה או על השולחן ולהנות ממשחק של מספר משתתפים בצורה הרבה יותר טובה.

אגב אם כבר במשחקים עסקינן אז המסך הגדול יותר של האייפד (כן שוב פעם המסך...) הופך את חווית המשחק במשחקים ייעודיים לאייפד לשונה כאשר לא מעט חברות משחקים הוסיפו או התאימו פיצ'רים מסוימים לגודל המסך של האייפד שמשפר/משנה את חווית המשחק בצורה ניכרת.

 

8. זמן סוללה טוב יותר
האייפון מתקרב בצעדי ענק לדגם חדש שככל הנראה גם יתן לו זמן סוללה ארוך יותר בין אם מבחינת חומרה או שילוב של חומרה ותוכנה (OS 4.0). אבל עדיין קשה להאמין שהאייפון גם בדגם החדש יוכל להשתוות לאייפד מבחינת זמן הסוללה שלו. ברור לכולם שהשימוש באייפון שונה והמכשיר דולק ופעיל כל הזמן בניגוד לאייפד אבל עדיין עצם העובדה שיש לכם מכשיר שלא צריך להטעין אותו כל כמה שעות/בסוף היום ואתם יכולים לדעת שהצורך בהטענה הוא כל יום וחצי/יומיים מזכיר את ימי הנוקיה העליזים.

סיכום
כשהאייפד הוצג הקטרוגים היו גדולים והם עדיין נמשכים על ידי משתמשים שלא התנסו במכשיר הטבלט של אפל ומסתכלים רק על הנתונים היבשים/חומרה של המכשיר במקום להתייחס לחווית השימוש השונה שמספק המכשיר אל מול הטאץ' או האייפון. כשסטיב ג'ובס הציג את האייפד הוא ציין שאפשר לדבר על המכשיר הרבה אבל עד שלא מתנסים בו אי אפשר לשפוט אותו ולהבין את ה"קסם" שהוא מביא.

במספר ראיונות בעבר אמר ג'ובס שמטרה של מכשירים סלולריים היא לא אינטרקציה עם מידע (קלט ופלט) אלא שרוב המשתמשים נעזרים במכשירים הסלולריים שלהם או במכשירי ה- PDA כדי לצרוך קלט (ומדי פעם להכניס דברים קטנים כמו פתקים ועוד). באופן הזה האייפון והאייפד נבדלים זה מזה ומשתייכים ל- 2 נישות שונות לגמרי.

 

מקור: iphones.co.il.

שלח תגובה
לפוסט זה 2 תגובות
1 אייפד בעברית
20/05/2010 19:44 פריק
 

מתי יש סיכוי


2 לא אמרתם כלום בעצם
29/08/2010 13:45 איל
 

כל הייתרונות של האייפד זה שזה אייפוד טאצ' עם מסך גדול.

בעצם לא נתתם לו שם ייתרון יחסיות לאייפוד טאצ' חוץ ממסך גדול